grafika 6

Uprawa
Przetwórstwo
Handel i Eksport

Lomania to polsko-francuska spółka z miejscowości Kościan w Wielkopolsce, działająca od 25 lat w branży skupu, przetwórstwa i dystrybucji pieczarek. W ciągłej sprzedaży posiadamy zarówno wysokiej jakości pieczarki świeże, jak przetworzone. W naszej ofercie znajdziecie między innymi pieczarki blanszowane, sterylizowane i pasteryzowane oraz gotowe przetwory takie jak farsz pieczarkowy czy pieczarki trifolati. Jesteśmy przede wszystkim dostawcą pieczarek dla branży przetwórczej i gastronomii (HoReCa).

Dowiedz się więcej


Uprawa

Uprawa

Oprócz skupu i przetwórstwa pieczarek zajmujemy się również wspomaganiem ich upraw poprzez wytwarzanie ekologicznego podłoża do ich produkcji. W nasze podłoże obecnie zaopatrujemy ponad 140 producentów pieczarek z Wielkopolski. Stworzony na bazie surowców odpadowych kompost mieszany jest z grzybnią pieczarek, pakowany i sprzedawany producentom.

Dowiedz się więcej

Przetwórstwo

Przetwórstwo

Głównym polem działalności firmy Lomania jest przede wszystkim przetwórstwo pieczarek. W naszej ofercie znajdziecie Państwo między innymi pieczarki blanszowane, pasteryzowane i sterylizowane oraz gotowe produkty spożywcze, takie jak pieczarki w sosie greckim, pieczarki triflolati, pieczarki la provenҫale, marynowane czy farsz pieczarkowy. Nasze pieczarki są niezastąpionym dodatkiem do dań serwowanych w restauracjach oraz innych lokalach gastronomicznych w całej Polsce. Obok pieczarek zajmujemy się również przetwórstwem owoców i warzyw. Odbiorcami naszych produktów z naszej przetwórni są przede wszystkim klienci działający w gastronomii i sektorze HoReCa.

Dowiedz się więcej

Handel i eksport owoców

Handel i eksport owoców

Lomania obok skupu i przetwórstwa pieczarek zajmuje się jednocześnie działalnością związaną z eksportem polskich owoców i warzyw za granicę. Na poszczególnych rynkach współpracujemy z importerami, przetwórniami, dystrybutorami oraz z sieciami sprzedaży owoców i warzyw. Zajmujemy się m.in. eksportem polskich jabłek, gruszek, wiśni, truskawek i papryki. Nie bez przyczyny warzywa i owoce z naszego kraju cieszą się takim zainteresowaniem za granicą. Na przykład polskie jabłka trafiają dziś na rynki całego świata, w tym do krajów Unii Europejskiej. Niezmiernie cieszy nas fakt, że możemy uczestniczyć w eksporcie tych i innych polskich owoców, budując tym samym markę naszego kraju i zaufanie do niego. Handel świeżymi owocami jest zajęciem niezwykle odpowiedzialnym, wymagającym dużej dbałości o jakość eksportowanych wyrobów.

Dowiedz się więcej