circles

Przetwórnia owoców i warzyw w Wielkopolsce

Uprawa, przetwórstwo, handel i eksport

Lomania to polsko-francuska spółka z miejscowości Kościan w Wielkopolsce, która od 25 lat działa w branży owocowo-warzywnej. Naszą specjalnością jest skup, przetwórstwo i dystrybucja pieczarek, ale oferujemy również przetwórstwo warzyw i import-eksport owoców oraz warzyw z Wielkopolski.

W ciągłej sprzedaży mamy zarówno wysokiej jakości pieczarki świeże, jak i przetworzone.

W ofercie są dostępne między innymi pieczarki blanszowane, sterylizowane i pasteryzowane oraz gotowe przetwory, takie jak farsz pieczarkowy czy pieczarki trifolati.

Dystrybucja naszych produktów jest ukierunkowana na branżę przetwórczą i gastronomię (HoReCa).

Dowiedz się więcej


Uprawa – ekologiczne podłoże dla pieczarkarni

Uprawa – ekologiczne podłoże dla pieczarkarni

Skup, przetwórstwo i sprzedaż pieczarek uzupełniamy także innymi usługami, które stanowią wsparcie dla producentów. Zajmujemy się wspomaganiem ich upraw poprzez wytwarzanie ekologicznego podłoża, z którego korzysta niemal każda pieczarkarnia. W nasze podłoże zaopatrują się producenci pieczarek w Polsce – ponad 140 firm z Wielkopolski. Stworzony na bazie surowców odpadowych kompost jest mieszany z grzybnią pieczarek, pakowany i sprzedawany wytwórcom.

Dowiedz się więcej

Przetwórstwo warzyw i owoców

Przetwórstwo warzyw i owoców

Głównym polem działalności firmy Lomania jest przetwórstwo pieczarek. W naszej ofercie znajdziecie Państwo między innymi:

• pieczarki blanszowane,
• pieczarki pasteryzowane,
• pieczarki sterylizowane.

Oprócz półproduktów oferujemy gotowe produkty spożywcze:

• pieczarki w sosie greckim,
• pieczarki triflolati,
• pieczarki la provenҫale,
• pieczarki marynowane,
• farsz pieczarkowy.

Nasze pieczarki są niezastąpionym dodatkiem do dań serwowanych w restauracjach oraz innych lokalach gastronomicznych w całej Polsce. Obok przetwarzania pieczarek prowadzimy również przetwórstwo warzyw i owoców. Odbiorcami produktów z naszej przetwórni są przede wszystkim klienci, którzy działają w gastronomii i sektorze HoReCa.

Dowiedz się więcej

Handel oraz import – eksport owoców

Handel oraz import – eksport owoców

Lomania oferuje nie tylko skup i przetwórstwo pieczarek. Zajmujemy się również działalnością handlową na rynku międzynarodowym. Obejmuje ona eksport polskich owoców za granicę, a także eksport papryki, pieczarek i innych warzyw. Na poszczególnych rynkach współpracujemy z importerami, przetwórniami, dystrybutorami oraz z sieciami sprzedaży owoców i warzyw. Realizujemy m.in. eksport polskich jabłek za granicę, eksport gruszek, wiśni i papryki, a także sezonowy eksport truskawek z Wielkopolski. Nie bez przyczyny warzywa i owoce z naszego kraju cieszą się takim zainteresowaniem za granicą. Na przykład dostawa polskich jabłek za granicę jest realizowana na rynki całego świata, w tym do krajów Unii Europejskiej. Niezmiernie cieszy nas fakt, że możemy uczestniczyć w eksporcie tych i innych polskich owoców, budując tym samym markę naszego kraju i zaufanie do niego. Handel świeżymi owocami jest zajęciem niezwykle odpowiedzialnym, wymagającym dużej dbałości o jakość eksportowanych wyrobów.

Dowiedz się więcej