Uprawa – podłoże dla
producentów pieczarek

Lomania w ramach swojej działalności każdego roku przetwarza ponad 5 tysięcy ton grzybów, które dostarczają nam producenci pieczarek w Polsce.


ROLKO Polsko-Francuska Spółka z o.o. z siedzibą w Kiełczewie działa na rynku od 1994 roku. Głównym profilem działalności firmy jest wytwarzanie podłoża dla producentów pieczarek w Polsce. Zdolność produkcyjna przedsiębiorstwa oscyluje w granicach 1 200 000 sztuk (tj. 21 000 ton) kostek podłoża pasteryzowanego drugiej fazy (II FAZY).

Oferta dla producentów pieczarek

Producentów pieczarek na pewno zainteresuje, w jaki sposób powstają nasze produkty. W procesie technologicznym są wykorzystywane surowce odpadowe: słoma, pomiot drobiowy, obornik koński, fosfogips lub reagips. Wymienione komponenty są poddawane procesom: moczenia, mieszania, napowietrzania oraz fermentacji i pasteryzacji w temperaturach 48-85°C. Następnie uzyskany kompost miesza się z grzybnią pieczarki. Ostatnim etapem produkcji podłoża jest formowanie kostek i pakowanie ich w folię. Gotowy produkt kupują od nas producenci pieczarek.

 


banner

Firma ROLKO zaopatruje w kompost do uprawy pieczarek ponad 140 producentów, głownie z Wielkopolski. Słoma wykorzystywana przy produkcji podłoża jest pozyskiwana od miejscowych rolników, spółek i spółdzielni.